fbpx

Misja i cel fundacji

Celem Fundacji Strefa Innowacji jest wspieranie rozwoju i podnoszenie komfortu życia społeczeństwa poprzez ułatwianie dostępu do edukacji, pracy oraz rozwoju osobistego i zawodowego. Działamy na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem, w szczególności kobiet i osób z niepełnosprawnościami. Zależy nam, by każda osoba miała możliwość rozwijania swojego potencjału i dzieliła się talentami i doświadczeniem z innymi.

Nasz Zespół

W Fundacji Strefa Innowacji dzielimy się swoim doświadczeniem i wiedzą, by jak najlepiej wspierać rozwój społeczny i zawodowy osób, które tego potrzebują. Działamy z dużym zaangażowaniem w oparciu o takie wartości jak akceptacja, szacunek i otwartość. Wierzymy, że wspólnie możemy tworzyć skuteczne i innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój wszystkich członków społeczeństwa. 

Monika Dargas-Miszczak

Monika Dargas-Miszczak

Prezes Zarządu Fundacji

Założycielka Fundacji i inicjatorka działań. Kieruje organizacją od jej założenia w 2016 r. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2011 r. działa w organizacjach pozarządowych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.
W wolnym czasie trenuje pływanie. Uwielbia długie spacery z psem.

Łukasz Miszczak

Łukasz Miszczak

Wiceprezes Zarządu Fundacji

Współzałożyciel Fundacji Strefa Innowacji. Absolwent PW na Wydziale Transportu. W Fundacji odpowiedzialny za działania IT. Manager w branży TSL z wieloletnim doświadczeniem. 

Prywatnie miłośnik powieści kryminalnych oraz filmów o tematyce sensacyjnej.

Agnieszka Mikołajewska

Agnieszka Mikołajewska

Life & Talent Coach

Prowadzi warsztaty rozwojowe i coaching indywidualny. Wielką satysfakcję sprawia jej towarzyszenie innym w odkrywaniu swoich talentów, potencjału i możliwości. Jest absolwentką anglistyki UJ, amerykanistyki UW i podyplomowych studiów coachingu w SGH. Na co dzień pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od lat wspiera różne organizacje i fundacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku.
Jej pasją są różne działania artystyczne – pisze wiersze, maluje, tworzy biżuterię, robi zdjęcia. Lubi spotkania z ludźmi, dobrą literaturę, spacery, taniec i podróże.

Tomasz Szymczak

Tomasz Szymczak

Specjalista ds. dostępności

W Fundacji zajmuje się szeroko rozumianymi zagadnieniami IT. Pracuje przy wdrażaniu rozwiązań usprawniających pracę zespołu Fundacji oraz przy aktualizacji strony internetowej. Zgłębia też tajniki dostępności.
Jego pasją jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu nowych technologii i dostępności. Z wykształcenia ekonomista, licencjat z Zarządzania i Marketingu. Jest osobą o nastawieniu optymistycznym, otwarty na pomoc drugiej osobie. Jego sposób na relaks to muzyka i spacery.

Joanna Krysiak

Joanna Krysiak

Specjalista ds. administracyjnych

W Fundacji zajmuje się sprawami administracyjno-biurowymi. Wśród jej zadań znajdują się m.in. pomoc bieżąca przy projektach oraz ustalanie aktualnych działań w Fundacji. Bierze udział w licznych szkoleniach i webinariach.
Prywatnie miłośniczka dobrej literatury. Siłę do działań dają jej spacery w otoczeniu natury.

Aneta Durlik

Aneta Durlik

Młodszy Specjalista ds. administracyjnych

W Fundacji zajmuje się sprawami biurowymi. Do jej zadań należy m.in. kompletowanie dokumentacji i dbanie o porządek w tak zwanych papierach. Lubi podnosić swoje kwalifikacje poprzez różne szkolenia. Prywatnie posiadaczka kota, pasjonatka muzyki, zwłaszcza trance oraz języków obcych. Uczy się angielskiego, hiszpańskiego oraz hobbystycznie arabskiego.

Krzysztof Naczaj

Krzysztof Naczaj

Lektor języka angielskiego

Pracownik Fundacji Strefa Innowacji od września 2021 roku. Lektor języka angielskiego i tester materiałów dydaktycznych. Zajmuje się również sprawdzaniem stron www pod względem dostępności dla osób z dysfunkcją wzroku. Ukończył studia na kierunku Filologia Angielska, specjalizacja tłumacz .

Interesuje się historią Wielkiej Brytanii, zwłaszcza okresem panowania dynastii Tudorów, oraz twórczością Williama Szekspira.

Joanna Zdobylak

Joanna Zdobylak

Młodszy Specjalista ds. adaptacji materiałów

W Fundacji pracuje od kwietnia 2023.
Do jej obowiązków należą wszelkie zadania związane z adaptacją materiałów dydaktycznych oraz prowadzenie zajęć z języka angielskiego.
Absolwentka wydziału Filologii Angielskiej o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
W swojej pracy wykorzystuje różnorodne narzędzia; od dostępnych internetowych platform i materiałów autentycznych, po elektroniczny notatnik brajlowski, bez którego jak sama mówi „w pracy by zginęła”.
Jej równoległą do języków obcych pasją jest muzyka; ma na swoim koncie własne mini recitale i kanał na Youtube.
W wolnym czasie najchętniej ładuje baterie słuchając muzyki i podcastów, spacerując z psem przewodnikiem Imbirem i czytając książki.

...