Misja i cel fundacji

Celem Fundacji Strefa Innowacji jest wspieranie rozwoju i podnoszenie komfortu życia społeczeństwa poprzez ułatwianie dostępu do edukacji, pracy oraz rozwoju osobistego i zawodowego. Działamy na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem, w szczególności kobiet i osób z niepełnosprawnościami. Zależy nam, by każda osoba miała możliwość rozwijania swojego potencjał i dzieliła się talentami i doświadczeniem z innymi.

Nasz Zespół

W Fundacji Strefa Innowacji dzielimy się swoim doświadczeniem i wiedzą, by jak najlepiej wspierać rozwój społeczny i zawodowy osób, które tego potrzebują. Działamy z dużym zaangażowaniem w oparciu o takie wartości jak akceptacja, szacunek i otwartość. Wierzymy, że wspólnie możemy tworzyć skuteczne i innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój wszystkich członków społeczeństwa. 

Monika Dargas-Miszczak

Monika Dargas-Miszczak

Prezes Zarządu Fundacji

Założycielka Fundacji i inicjatorka działań. Kieruje organizacją od jej założenia w 2016 r. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2011 r. działa w organizacjach pozarządowych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.
W wolnym czasie trenuje pływanie. Uwielbia długie spacery z psem.

Łukasz Miszczak

Łukasz Miszczak

Wiceprezes Zarządu Fundacji

Współzałożyciel Fundacji Strefa Innowacji. Absolwent PW na Wydziale Transportu. W Fundacji odpowiedzialny za działania IT. Manager w branży TSL z wieloletnim doświadczeniem. 

Prywatnie miłośnik powieści kryminalnych oraz filmów o tematyce sensacyjnej.

Agnieszka Mikołajewska

Agnieszka Mikołajewska

Life & Talent Coach

Prowadzi warsztaty rozwojowe i coaching indywidualny. Wielką satysfakcję sprawia jej towarzyszenie innym w odkrywaniu swoich talentów, potencjału i możliwości. Jest absolwentką anglistyki UJ, amerykanistyki UW i podyplomowych studiów coachingu w SGH. Na co dzień pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od lat wspiera różne organizacje i fundacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku.
Jej pasją są różne działania artystyczne – pisze wiersze, maluje, tworzy biżuterię, robi zdjęcia. Lubi spotkania z ludźmi, dobrą literaturę, spacery, taniec i podróże.

Tomasz Szymczak

Tomasz Szymczak

Młodszy specjalista IT

W Fundacji zajmuje się szeroko rozumianymi zagadnieniami IT. Pracuje przy wdrażaniu rozwiązań usprawniających pracę zespołu Fundacji oraz przy aktualizacji strony internetowej. Zgłębia też tajniki dostępności.
Jego pasją jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu nowych technologii i dostępności. Z wykształcenia ekonomista, licencjat z Zarządzania i Marketingu. Jest osobą o nastawieniu optymistycznym, otwarty na pomoc drugiej osobie. Jego sposób na relaks to muzyka i spacery.

Joanna Krysiak

Joanna Krysiak

Specjalista ds. administracyjnych

W Fundacji zajmuje się sprawami administracyjno-biurowymi. Wśród jej zadań znajdują się m.in. pomoc bieżąca przy projektach oraz ustalanie aktualnych działań w Fundacji. Bierze udział w licznych szkoleniach i webinariach.
Prywatnie miłośniczka dobrej literatury. Siłę do działań dają jej spacery w otoczeniu natury.

Krzysztof Naczaj

Krzysztof Naczaj

Lektor języka angielskiego

Pracownik Fundacji Strefa Innowacji od września 2021 roku. Lektor języka angielskiego i tester materiałów dydaktycznych. Zajmuje się również sprawdzaniem stron www pod względem dostępności dla osób z dysfunkcją wzroku. Ukończył studia na kierunku Filologia Angielska, specjalizacja tłumacz .

Interesuje się historią Wielkiej Brytanii, zwłaszcza okresem panowania dynastii Tudorów, oraz twórczością Williama Szekspira.