Ruszyła trzecia edycja bezpłatnego projektu szkoleniowego online „Młodzi Sprawni Językowo”. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy ponownie osoby w wieku 14-45 lat zamieszkałe w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, które chcą poprawić swoją znajomość języka obcego oraz wzmocnić kompetencje miękkie.
Tym razem rozszerzyliśmy zakres oferowanych języków – uczestnicy biorą udział w kursach języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 90 minut w podziale na grupy według poziomu zaawansowania.
Celem kursu jest podniesienie kompetencji językowych w klasyfikacji A1-C2. Podczas zajęć kursanci korzystają z materiałów dostosowanych do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku.
Integralną częścią projektu Młodzi Sprawni Językowo są warsztaty rozwojowe prowadzone przez coacha – specjalistkę od spraw rozwoju osobistego. Na warsztatach podejmowane będą zagadnienia takie jak: samoświadomość, poczucie własnej wartości i umiejętność pracy w zespole. Uczestnicy poznają też efektywne sposoby na radzenie sobie ze stresem i zarządzanie czasem, co pozwoli im z większą łatwością podejmować wyzwania życiowe i osobiste.
Zajęcia odbywają się w małych grupach na platformie Zoom. W ramach projektu przeprowadziliśmy szkolenia informatyczne oraz zapewniamy wsparcie techniczne w trakcie trwania kursów. Udział w projekcie Młodzi Sprawni Językowo to inwestycja w rozwój i przyszłość, co potwierdzają zadowoleni uczestnicy poprzednich edycji.

Z opiniami uczestników poprzednich edycji można między innymi zapoznać się na naszym kanale Youtube: (172) Fundacja Strefa Innowacji – YouTube
link do artykułu: Wiedza i samoświadomość dają pewność siebie. Trzecia edycja projektu „Młodzi Sprawni Językowo” Fundacji Strefa Innowacji  | EPALE (europa.eu)

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU.

...