fbpx

Nasz projekt w ramach konkursu „Mocniejszym Głosem”  otrzymał zielone światło. Zabieramy się zatem do pracy!

Kojarzycie naszą bazę e-learningową z materiałami dydaktycznymi do nauki języka angielskiego?

W latach 2021–2023 realizowaliśmy projekt „Lektorzy Sprawni Online”. Stworzyliśmy wówczas elektroniczną bazę autorskich materiałów dydaktycznych. Na podstawie wypracowanych rozwiązań, lektorzy przeprowadzili cykl kursów z języka angielskiego.

Baza powstała na potrzeby niewidomych i słabowidzących lektorów języka angielskiego, aby umożliwić im dostęp do aktualnych i gotowych materiałów do prowadzenia lekcji online. Na stronie www.kursy.strefai.org.pl zamieściliśmy 3 autorskie, kompletne kursy zawierające po 10 lekcji na poziomie A2, B1 oraz B2, a także po 15 lekcji gramatycznych i leksykalnych. Kursy obejmują tematykę:

  • A2 – poszukiwanie pracy,
  • B1 – praca zdalna i nowe technologie,
  • B2 – zarządzanie różnorodnością.

Materiały są udostępnione na licencji Creative Commons.

Obecnie dostęp do bazy ma każda osoba po zalogowaniu i wcześniejszej rejestracji.

Co będzie się działo?

Teraz, w ramach projektu „Promocja Dostępnego E-learningu”, stworzymy nowe, wizualnie atrakcyjne materiały promocyjne i przeprowadzimy profesjonalną kampanię w mediach społecznościowych.

  • Zwiększymy świadomość społeczeństwa na temat tworzenia kursów dostępnych dla osób niewidomych.
  • Stworzymy i udostępnimy 12 filmów instruktażowych, które pomogą nowym użytkownikom, zwłaszcza osobom z dysfunkcją wzroku, rozpocząć pracę z bazą.
  • Na stronie projektu powstanie dodatkowa podstrona z informacjami na temat platformy, instrukcją rejestracji i logowania oraz filmami instruktażowymi i promocyjnymi.

Dzięki stworzeniu i upowszechnieniu materiałów promocyjnych dotrzemy do wielu odbiorców z informacją o dostępnej bazie e-learningowej: do nauczycieli i uczniów, właścicieli szkół językowych, członków rodzin i przyjaciół osób niewidomych i słabowidzących.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy
finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

 

...